Aktif Rp!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktif Rp!

Saat 20:00 da Aktif Rp vardır!

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Öneriler

3 posters
YazarMesaj
Poison Ivy

Poison Ivy

Karakter Özellikleri
Yaşam Puanı:
Öneriler Left_bar_bleue25/30Öneriler Empty_bar_bleue  (25/30)
Para: 500

Öneriler Empty
MesajKonu: Öneriler   Öneriler Icon_minipostedC.tesi Haz. 21, 2008 10:03 am

Kızıl saçlarını omuzunun gerisine atıp ellerini, parmaklarını esnetti. İnce uzun, soluk yeşil parmaklarını klavyenin üzerine gezdirmeye başladığında charfler sözcüklere, sözcükler iğneli cümlelere döküldü.

Bir yerde, "oyun oynayacağın zaman nickini değiştiririm" gibi bir şey okudum, gizli kimliği olan birine söylenen bir şey. Onun yerine Bruce Wayne ve Batman olarak iki ayrı hesap kullanmanız daha mantıklı olmaz mı? İki ayrı hesap tıpkı iki ayrı hayat gibi. Bruce Wayne' in Batman olduğunu gizlemek için yaptığı o şımarık, kadın düşkünü zengin çocuğunu oynamak için mesela. Nick değiştirmekle uğraşmanız mantıksız ve yorucu olacaktır. Rol yaparken karakterlerin gerçek ve gizli hayatlarını göz önünde bulundurmak açısından ikili hesap kullanmaları herkesi rahatlatacaktır diye düşünüyorum.

Örnek. Ben Dr. Pamela Lilian Isley ve Poison Ivy olarak iki ayrı hesapla giriş yapmayı ve böyle rp yapmayı tercih ederim.

Gotham City' de yer alan alanlar konusunda biraz fakir kalmışsınız. DC Comics, kahramanlarına genellikle hayali şehirlerde hayat verir. Gotham' ın çizgi romandaki dünyasına ait fotoğraflarla süslerseniz açtığınız yerleri daha bir "Batman" ve "Kasvetli Gotham City" etkisi yaratabilirsiniz. Bu konuda ben ve ortağım *sevimli Harl' ın çenesini okşar* size yardımcı olabiliriz.

Joker' in mağazalara tamamen hümanist yaklaşımlarda mesalar attığını gördüm. Umarım hayal görüyorumdur. Joker' i tedavi falan mı ettiniz yoksa. O güzelim (?) gülümsemesiyle bir fast-food restoranında bizden sipariş de alabilecek mi? Geri, ben o iğrenç kimyasallara elimi bile sürmem.

Bu işler için Mağaza Görevlisi demek ya da isim uydurarak görevli npcler atamak pek de zor değil. Sonuçta bu Joker! Gotham' ın ruhunu yakalayın millet. Satanham ya da Comediaham değil burası.

DC' yi temel alıyorsanız Wonder Woman, Super Girl, Green Arrow ve diğerlerini de arada sırada şehre sokmak gibi planlarınız fikirleriniz vardır umarım.

İmlayı göremiyorum, biri onu bulabilir mi?

Clark Kent' i, Lex Luthor gibi bir düşmandan koparıp gerçekten Gotham City' ye mi getirdiniz? Her horoz kendi çöplüğünde öter millet. Biraz gerçekçi olun. Clark' ın sevgili yarasa dostunu ziyarete gelmesi, tamam; ama Gotham' a taşınmak? Batman' in "burası benim şehrim" satırlarını okudukça içim sızlıyor. Kal-el' in her daim "izci çocuk" yapısı ancak Metropolis' i paklar. Gotham' ın gotik ve kasvetli yapısı fazla gelir ona. Mantıklı düşünüp Metropolis' de bırakın uçan uzaylıyı.

Bu arada, RP konusunda... birkaç taneniz hariç olukça zayıf görünüyorsunuz. Gerçi Şubat' dan beri uğramamışsınız belki kendinizi geliştirmiş olarak dönersiniz.

Umuyorum buralarda DC' nin ve Batman Kurgusu' nun tadını almak mümkün olabilecektir. Daha önce bu tarz forum rplerinde mecburen Harl ve ben, 3-4 karakteri yönetme durumunda kaldık. İlginizi çekerse buralardayız. Şehri boş bulduk! Neler olabileceğini siz düşünün artık...

Diye bitirdi Ivy yazısını. Enter' a basmadan önce yazdıklarını tekrar okudu ve tatmin olmuş bir sırıtışla mesajını yolladı. Biraz alış-verişin zamanı gelmişti artık.
Batman

Batman

Karakter Özellikleri
Yaşam Puanı:
Öneriler Left_bar_bleue30/30Öneriler Empty_bar_bleue  (30/30)

Öneriler Empty
MesajKonu: Geri: Öneriler   Öneriler Icon_minipostedPerş. Haz. 26, 2008 3:56 am

Cok haklisin Ivy, dedigin seyi degerlendirecegim. Clark Kent konusundada biz ona bir hikaye uretmistik. Fakat oyunun hikayeside yazilmi cizgiromanlarin ardindan daha yazilmamis bir cizgiromanin icerisinde geciyor. Her dey Dc evrenine bagli ama yasananlari yapilan rpler belirleyecek.
https://gothamcity.yetkin-forum.com
Bob Kane
CW
Bob Kane

Öneriler Empty
MesajKonu: Geri: Öneriler   Öneriler Icon_minipostedPerş. Haz. 26, 2008 4:21 am

Kesinlikle haklısın sonuçta hepimiz o hayran olduğumuz DC ve Batman çizgisini yakalamk için uğraşmalıyız ama burda karşımıza şu sorun çıkıyor o çizgiye hayran olmayanlar veya o kadar bilgisi olmayanlar ne yapmalı ben çok aşırı dercede çizgiroman okumuş biri değilim ama en aızndan sitenin yarısından daha çok okumuşumdur mesela bu site Batman(kendisi kuzenim olur ve kendisiyle bir ortak çizgiroman koleksiyonumuz vardır), benim ve Joker tarafından kurulmuşturç Rplerde bazen gotik gGotham havasından kayılsada biz bunu korumaya çalıştık ama diğer üyelerimiz Twoface,Riddler gibi kişilerin çizgiroman bilgilkeri o kadar çok olmayabilir. Onlar sadece rp yapmak için gelmiş hatta Batman'i The Batmandan veya Batman Beyond gibi çizgifilmlerden de tanıyabilirim ben bu çizgifilmlere kötü demiyorum hatta The Batman çok güzeldir ama bence ikiside bi Frank Miller bi Jeph Loeb çizgisine yaklaşamamıştır bile(Burda büyük usta Bob Kane'i bu kategoriye almıyorum bile). Yani insanların Batman konusunda fazla bilgisi olmayabilir demek istiyorum kısaca bence önce olarak çözmemiz gerek sorun budur ve bun çözümü ya kesinlikle en iyisini bilen(ki bunu ben olduğu idda etmiyorum) daha küçük bi kadroyla devam etmek veya insalara sadece pazarlama ve reklam işini iyi yapan Marvel(ki onuda küçümsemiyorum sadece piyasa ve çocuklara yöneldiklerini DC gibi sanat yapamadıklarını söylüyorum) yerine DC gibi ÇİZGİROMAN şirketini yönlendirmeliyiz.
Bu öncelikli sorun için öncelikle sitemizin yeni üyelerinden öneriler bekliyorum.
Batman

Batman

Karakter Özellikleri
Yaşam Puanı:
Öneriler Left_bar_bleue30/30Öneriler Empty_bar_bleue  (30/30)

Öneriler Empty
MesajKonu: Geri: Öneriler   Öneriler Icon_minipostedPerş. Haz. 26, 2008 4:30 am

Batman ve Dc hakkinda buyuk bir bilgim var. 7 yasimda o kadar iyi olmasa bile cizgiroman okumaya basladim. Tabiiki o batmanin artik turkiyede yayini bitmis harika cizgiromanlarinin cizimleri daha guzel olurdu. Ama bu kadar fazla foruma ayni stilde cizilmis resimleri bulmak zor olurdu. Sizin dediginiz gibi sitemize bizde yeni uye olan grup ve ben ile bob kane gibi batman hakkinda bilgisi olanlari istiyoruz. Bu Rp'nin kalitesini elbette artiracaktir. Ilk basat yapilan rp hatalarina karismamamiz ise sadece sitenin adini duyurmak icindi. Su an cizgiroman bilgili ve iyi oyuncularimiz, uyekerimiz var ve sitede artik bilgisiz uyeleride almayacagiz. Birlikte o resimleride halledebiliriz.

Tesekkurler..
https://gothamcity.yetkin-forum.com

Öneriler
1 sayfadaki 1 sayfası